Gölbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı Gölbaşı Belediye Konferans Salonunda yapıldı.
Programa Gölbaşı Kaymakamı Murat ZADELEROĞLU, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Serdar ATAKAN, Gölbaşı Askerlik Şubesi Başkanı Bekir GAZNEVİ, İlçe Emniyet MÜDÜRÜ Cemal AVAN,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR, Şube Müdürleri Müslüm AYAZ ve Hasan ATAŞ, İlçe Mal Müdiresi Safiye Asuman KARA, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayana program İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR’in konuşması ile devam etti.
Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR yaptığı konuşmada; “Âkif,  İstiklâl Marşı'mızla İstiklâl Savaşı'mızın destanını yazmıştır. Bu destan, gerçekten de Kurtuluş Savaşı'mızın özeti ve çekirdeğidir. Millî Marşı'mızda bu aziz milletin:  imanını, kahramanlığını, bağımsızlık aşkını, vatan, millet, din, devlet sevdasını, haksızlık karşısında bir aslan kesilişini, vicdan, merhamet, haya duygularını... kısaca bizi biz yapan bütün unsurlarını görmeniz mümkündür. İstiklâl Marşı'mızla ilgili olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal: "Bu marş bizim inkılâbımızı anlatır, İstiklal Marşı'nda, istiklâl davamızı anlatması bakımından büyük manası olan mısralar vardır. “dedi.
Gölbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından okunan şiirler ve oratoryo gösterisinin ardında Mehmet Akif ERSOY’un hayatını anlatan slayt gösterisi yapıldı.
12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma haftası kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim alanlarındaki yarışma sonucunda derece girenlere çeşitli ödüller verilerek program sona erdi.
 
                     MURAT ZADELEROĞLU
                              KAYMAKAM
 
 
 
 
DUYURULAR