29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

 

Tören 28 Ekim 2018 Pazar günü Hükümet Konağı Önünde Atatürk Büstüne Çelenk konulması ile başladı.Törene 29 Ekim 2018 Pazartesi Gölbaşı Şehir Stadyumunda devam edildi.

 

Cumhuriyet Bayramı törenleri Gölbaşı Kaymakamı Sayın Can AKSOY, Garnizon Komutanı Sayın Bekir GAZNEVİ, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, daire amirleri öğrenciler, öğretmenler ve saygıdeğer Gölbaşı halkı katıldı.

 

Gölbaşı Kaymakamı ve protokol üyeleri, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Tören Geçişi yapıldı. Kaymakamımız Sayın Can AKSOY yaptığı konuşmada, “Devletimizdeki devamlılık ve ilk günkü heyecanımız tamdır. Ülkemiz Fen, teknik ve sanatta güçlendikçe dostlarımıza desteklerimiz artacaktır. Bizi biz yapan ortak değerlerimize daha sıkı sarıldıkça daha büyük hedeflere ulaşacağımıza inancımız da tamdır. Değerli Gölbaşı’lı hemşerilerim unutmayalım ve unutturmayalım ki hep beraber bu coğrafyanın ebruya hayat veren ayrılmaz değerleriyiz. Renklerimiz Bosna’dan Türkistan’dan, Cezayir’den, Kırım’dan Fırat ve Dicle’den gelmektedir. Bu nehirleri tersine akıttıramayacakları gibi bizleri de bölemezler.“ dedi.

Gölbaşı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan koronun şarkılarını seslendirmelerinin ardından halkoyunları gösterisi düzenlendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen kompozisyon, resim ve şiir alanlarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.