Gölbaşı Kaymakamlığı, Gölbaşı Belediyesi ve Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen Demograsi ve Milli Birlik Günü, Demokrasi Meydanında programla anıldı.

        Programa, Kaymakam Can AKSOY, Garnizon Komutanı Per.Yzb.Bekir GAZNEVİ, Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR, Belde Belediye Başkanları, Kurum Amirleri ve STK temsilcileri katıldı.

        Halkın yoğun ilgi gösterdiği programa, Saygı Duruşu akabinde İstiklal Marşının okunması ile başlanıldı.

        Kaymakam Can AKSOY'un günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminde, halkımızın topyekün direnerek, Devletimizin Milli Birlik ve Beraberliğine kasteden hainlere karşı kazanılan destansı zaferin, şanlı tarihimizdeki övünç hadiselerimiz arasında yerini aldığı belirtildi.

        Kaymakam Can AKSOY, “Tankların altına vücudunu engel olarak koyabilen, havadan mermiler yağdıran savaş makinelerine dimdik duran, üzerine çevrilen namlulara karşı elindeki bayrağıyla şehadete yürüyen bir çok kahramanlık görüntülerine şahit olduk. 251 şehidimizle beraber binlerce gazimiz yine bu destan içerisinde fedakârca mücadele ettiler. Kimi ömür boyu sürecek tedavilerle hayatlarını sürdürmeye çalışmakta, ama dik duruşlarıyla dosta güven düşmana korku salmaktalar. Allah onlardan da razı olsun.” dedi

        Konuşmalardan sonra Sela okunması, Kuran-ı Kerim tilaveti,  Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz belgesel sunusu, Veysel GÖRGEN adlı vatandaşın yazdığı “O Gece”  şiirinin okunması, Şehitlerimiz için Gölbaşı Müftülüğünce okutulan Kuran-ı Kerim Hatimleri ile Müftü Selami SAYIN tarafından hatim duasının ardından hazırlanan program son buldu.