Törene Gölbaşı Kaymakamı Can Sayın AKSOY, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sayın Erdoğan ÖZ, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Sayın Osman AYDIN, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Sayın Ali KAPLAN ve Gölbaşı ilçe protokolü, sağlık personelleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Törende açılış konuşmasını yapan Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Sayın Selim KUŞAĞLI “Sağlık alanında Türkiye’nin yapmış olduğu yatırım ve teknolojiyi takip etme noktasında geldiği seviye muazzamdır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi Gölbaşı Devlet Hastanesi’nde bir ihtiyaçtı. Gölbaşı ve çevre halkının ihtiyaçları doğrultusunda Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmeti için merkezde bulunan diğer sağlık kuruluşlarına gitmek zorunda kalmadan bu bölgede hizmet almaları hedeflenmiştir. Gölbaşı Devlet Hastanesi bünyesinde içerisinde faaliyete geçen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, 150 m² alanda kurulmuş olup Rehabilitasyon ve Elektrotrapi alanlarını içermektedir. Günlük 30 ayaktan 10 yatan hasta olmak üzere toplam 40 hastayı tedaviye alma kapasitesi mevcut olup,  bu bölümü açarak bir boşluğu doldurmuş olduk. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 
Sağlık alanında güzel bir hizmeti açmak için bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sayın Erdoğan Öz “Gölbaşı’nın ihtiyacı olan bu hizmeti en kısa zamanda, en güzel şekilde 150 m² lik bir alanda 1 FTR Uzmanı, 1 Fizyoterapist, 1 Fizik Tedavi Teknikeri ve 1 Hemşire çalışanımızla beraber vermeye başladık. Bu sayede hastalarımız başka bir merkeze gitmeden çok rahat bir şekilde tedavilerini alabilecekler. Hizmete başladığı günden bugüne kadar geçen 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde tedavi gören hasta sayısı 80’e ulaşılmıştır. Tüm halkımıza saygılarımı sunar Merkezimizin hayırlı olmasını dilerim.” diye ifade etti.
 
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinde FTR Uzmanı, Fizyoterapist, Fizik Tedavi Teknikeri, Hemşire, Veri Hazırlama Elemanı, Temizlik Görevlisi olmak üzere toplamda 6 sağlık çalışanı ile hizmet veren Merkezde günlük ortalama 40 hasta tedavi olabilecek.
 
 
 
 
 
 
 
 
can, aksoy, can aksoy, kaymakam, gölbaşı, adıyaman, adıyaman gölbaşı, tarım, sağlık, eğitim, çiftçi,can, aksoy, can aksoy, kaymakam, gölbaşı, adıyaman, adıyaman gölbaşı, tarım, sağlık, eğitim, çiftçi,
can, aksoy, can aksoy, kaymakam, gölbaşı, adıyaman, adıyaman gölbaşı, tarım, sağlık, eğitim, çiftçi,can, aksoy, can aksoy, kaymakam, gölbaşı, adıyaman, adıyaman gölbaşı, tarım, sağlık, eğitim, çiftçi,