Bölücü terör örgünün saldırısı sonucu 17.05.2017 tarihinde şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Musa VURUŞKAN’ ın adı verilen Z-Kütüphane’nin açılışına, Şehidimiz Musa VURUŞKAN'ın anne, babası,kardeşi ve yeğeni, Gölbaşı Kaymakamı Sayın Can AKSOY, Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Sayın Bekir GAZNEVİ, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Erdinç AĞCAKOYUNLU, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Aytaç UÇAN,  İlçe Malmüdürü Sayın Safiye Asuman KARA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR, Eğitimci Yazar Sayın Duran BOZ, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, okul aile birliği yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.
 
Açılış konuşması yapan Okul Müdürü Sayın Mehmet DALOĞLU; "Okulumuza Z Kütüphanenin açılması ile öğrencilerim hem güvenli internet kullanmış olacak hem de güvenli ve kontrollü bir ortamda çalışmalarına devam edecektir. Bu vesile ile Z-Kütüphanenin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR yaptığı konuşmada "Biliyoruz ki kütüphaneler gerçek üniversitelerdir. Ve yine biliyoruz ki milletleri ilerleten ve yükselten, zengin kütüphaneleridir. Bu yüzden biz de gençlerimizin istifadesine bu önemli ve zengin sofrayı açıyoruz. Eğer bu sofradan beslenirlerse, gelecekleri çok aydınlık olacaktır", dedi.
 
Kaymakamımız Sayın Can AKSOY yaptığı konuşmada, "Sadece İlçemiz için değil tüm bölgemiz için önemli bir okul olan Gölbaşı Fen Lisemize kazandırdığımız Z Kütüphane için mutluyuz. Bundan sonraki hedefimiz modern bir okul içi etüd merkezi ile öğrencilerimizi üniversite sınavlarına hazırlayacak rahat ortamları hazırlamak. Yine bu süreçte 20 bilgisayarlık bir bilgisayar sınıfı oluşturduğumuz Gölbaşı Fen Lisesi'nde ilerleyen aylarda bir yurt binası kazandırma hedefindeyiz. Ailesinden açılışa davet sırasında öğrendiğim detay olarak, askeri okula girmeden önceki dönemde  çalıştırdığı işletmesini geç saatte kapattıktan sonra, geceleri birkaç saat ders çalışarak girdiği askeri okulda okuyan şehidimizin adı ile bu kütüphaneyi açmak da ayrı bir anlam taşımakta bizler için. Umarım şehdimizin adını taşıyan bu kütüphanemizden nice başarılı öğrencilerimiz faydalanır. Katkılarından dolayı Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ'a ve Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Salih AYHAN'a teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun" dedi. Z Kütüphanenin açılmasında emeği geçenlere plaket takdiminden sonra, Şehit Musa VURUŞKAN Zenginleştirilmiş  Kütüphanesi'nin açılışı ve kütüphanenin gezilmesi ile program sona erdi.