Ülkemizin milli üretim için Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesi'nden milli ekonomimize 3 yeni tahsis hamlesi ile katkı sağlandı. İlçe Kaymakamımız Sayın Can AKSOY yaptığı açıklamada, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Ankara merkezli 3 firma ile arsa tahsis sözleşmesi imzalanarak yer tahsisi yapılmıştır.
Sahip olduğu lokasyon avantajları sonrasında bir çekim alanına sahip olan Gölbaşı OSB' ye olan yoğun ilgi artarak devam ediyor. Gaziantep'ten gelen Tek-Par Sert Krom Kaplama Sanayi firması savunma sanayi de dahil olmak üzere bir çok alanda krom kaplama işini yapacak ve başlangıç aşamasında yaklaşık 25 kişi istihdam edilecektir.
Kahramanmaraş’tan gelen Alçam Tarım Gıda Orm.Ür.Tem.İnş. Sanayi Ticaret Ltd. Şti. konfeksiyon ve tekstil ağırlıklı üretimi ile ilk etapta yaklaşık 60 kişiye iş imkanı sunacaktır.
Ankara merkezli Arev Madencilik Enerji San. Tic. A.Ş. maden zenginleştirme mangan ve kalan atıktan da yine inşaat malzemesi olarak üretim desteği verecek  bir tesis kurularak ilk etapta yaklaşık 50 kişilik istihdam sağlayacaktır.
Küresel güçlere karşı verilen milli bir ekonomik mücadele döneminde, yerli yatırımcıların almış oldukları yatırım kararlarının, değerlendirme bekleyen diğer müteşebbislerin de yatırımlarıya Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesi’ne olumlu yansımaları İlçe ve ülke ekonomimize artarak devam edecektir.