24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı. İlk tören saat 09:00´da Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR´in, Atatürk büstüne çelenk konması ve akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Çelek koyma töreninden sonra program, Gölbaşı Belediye Konferans Salonunda devam etti. 
Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program Gölbaşı Belediye Konferans Salonunda saat 10:00´da başladı. Buradaki törene Gölbaşı Kaymakamı Sayın Can AKSOY, Garnizon Komutanı Sayın  Bekir GAZNEVİ, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, İlçe  Milli Eğitim Müdürü Sayın  Ali Şeyh ÖZDEMİR, ilçe protokolü, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “ Bugün Gölbaşı’nda yaklaşık 800 öğretmenimiz ve 11 bin civarında öğrencimiz var.  Gölbaşı; son yıllarda sadece ilimizin değil, bölgenin en başarılı merkezlerinden biridir. Bu başarının rastgele olduğunu sananlara gülerim. Benim, rüyalarını bile öğrencilerine eğitim vermek çabasıyla geçiren öğretmenlerim var. İlkokula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerini palyaço kılığına girerek onlara okulu sevdirmeye çalışan öğretmenlerim var. TEOG sınavına giren öğrencilerini, hazırladığı ve içine motive edici sloganlar koyduğu çikolatalarla salona sokan öğretmenlerim var. İlçenin birleştirilmiş sınıflı, en uzak köylerinden birinde  bir okulda dergi çıkaran öğretmenim var. Sadece DYK ile yetinmeyip akşamları da fahri olarak öğrencilerine etüt yaptıran, kurs veren okullarım, öğretmenlerim var. 19. sıradan aldığı okulu 3 yıl gibi kısa bir sürede ilçe ve il birincisi yapan idareci ve öğretmenlerim var. Üniversiteyi kazanan fakir öğrencisine, kendi maaşından verdiği bursu, çocuğun onurunu kırmamak adına, sanki bir vakıf veriyormuş gibi gösterip öğrencisine düzenli burs veren öğretmenlerim var. Geçen yıl, tüm Türkiye’de üniversite sınavlarında düşüşler yaşanırken, bütün derslerden ortalamasını yükselten öğretmenlerim, idarecilerim ve okullarım var. DYK kursuna gelmeyen öğrencilerini ısrarla ve yılmadan, şahsi araçlarıyla gidip köylerinden alıp getiren idareci ve öğretmenlerim var. Elbette ki böyle canhıraş çalışan, çile dergâhında ilmek ilmek nakış dokuyan, iğne ile kuyu kazan öğretmenlerin, idarecilerin ve okulların olduğu yerde, başarı da kendiliğinden doğacaktır. Hiçbir başarı da tesadüf değildir. İşte, Gölbaşı’ndaki öğretmen ve idarecilerim, son yıllarda böyle bir destan yazmaya başlamışlardır. 
Söylenecek daha çok şey var. Mesleğe yeni başlayan arkadaşlarıma başarılar dileyerek “Hoş geldiniz!” diyor, başarılı çalışmalar diliyorum. Emekli olup, aramızdan ayrılan saygıdeğer büyüklerimize, ablalarımıza, ağabeylerimize  esenlikler diliyor; mesleğini icra ederken şehit edilen merhum arkadaşlarımıza ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.
Gölbaşı Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi  tarafından hazırlanan  " Gölbaşına Vardım Gölleri Çoktur” şarkısı video klibi yayınladı. Hazırlanan oratoryo gösterisi ve şiirlerin okunmasının ardından adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi ile program sona erdi.
Program akabinde saat 13:30’da Kaymakamı Sayın AKSOY tarafından, ilçemiz köy okullarında görev yapan öğretmenlere öğretmenler günü yemeği verildi.