Kaymakamımız Sayın Can AKSOY başkanlığında okul müdürleri ve rehber öğretmenler ile toplantı düzenlendi.
Toplantıya Kaymakamımız, Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR, Şube Müdürlerimiz Sayın Müslüm AYAZ, Sayın Abdullah DOĞAN ve Sayın Ali DURMAZ ile okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.
Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR, ilçenin öğretim konusundaki başarıyı eğitim alanında da desteklemek istediğimizi, öğretmenlerimizin derslerin yanı sıra eğitim konusunda da gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini belirtti. 25 pilot ilde Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden 5. Sınıflara yönelik "İzleme ve Değerlendirme Sonuçlarına" da değinerek ilçe ortalamasının Türkiye ve Adıyaman ortalamalarının üstünde olduğunu belirterek gayretlerinden dolayı öğretmenlerimize teşekkür etti ve konuyla ilgili kısa bir sunum yaptı.
Kaymakamımız Sayın Can AKSOY yaptığı konuşmada,  okullarda yaşanan disiplinsizliklerin ilçemiz okullarında yaşanmaması için okul idarecilerine ve rehber öğretmenlere büyük görev düştüğünü, okul bahçelerinde veya okul çevresinde yaşanabilecek aksi durumlara karşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ile koordinasyon içerisinde çalışmaları gerektiği, ayrıca okul çevrelerinde tek sigara satanların tespit edilmesi halinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne bilgi verilmesi gerektiğini belirtti. Çalışmalarından dolayı başta köy okullarımız olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür ederken, rehberlik öğretmenlerimizin çalışmalarının yakından takiip edileceğini belirterek toplantıya son verdi.