Gölbaşı Hükümet Konağı önünde Kaymakamız Sayın Can AKSOY, Belediye Başkanımız Sayın Yusuf ÖZDEMİR ve ilçe yöneticilerimiz tarafından çiçeklerle karşılanan Adıyaman Valimiz Vali Sayın Nurullah Naci KALKANCI, karşılama sonrası Kaymakamlık makamına geçerek Kaymakamımız Sayın Can AKSOY’dan yürütülen çalışmalarla ilgili kısa bir bilgiler aldı.
 
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Belediye’ye geçen Vali Sayın Nurullah Naci KALKANCI, Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR’i makamında ziyaret ederek, Gölbaşı Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili kısa bir brifing aldı.
 

“Küçük Savaşçı Kütüphanesi” Adıyaman Valisi Sayın Nurullah Naci KALKANCI tarafından açıldı.

Kanser Hastalığını yenen Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Göknur GÜLTEKİN’in hayali olan “Küçük Savaşçı Kütüphanesi”nin tamamlanmasının ardından Adıyaman Valisi Sayın Nurullah Naci KALKANCI,  Gölbaşı Kaymakamı Sayın Can AKSOY, Adıyaman İl Emniyet Müdürü Sayın Metin ALPER, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mete KIZILKAYA ile ilçe protokolü, okul müdürleri, öğrenciler, veliler ve Umut ve Yaşam Derneği üyelerinin katılımıyla açılış töreni düzenlendi.

 

Törende konuşan Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Göknur GÜLTEKİN;

 “8. sınıfta kanser hastalığına yakalandığını, arkadaşlarımı okulumu, derslerini her şeyi bırakıp birden kendimi hastanede buldum. Kanserle savaşan herkesi savaşçı olarak görüyorum, yaşım küçük olduğu için kendime “Küçük Savaşçı” olarak kendimi adlandırdım. Bu hastalığı yenmedeki en büyük etken ilaçlar nedeniyle okuyamasam da sürekli başucumda bulunan kitaplarım ve hayata gülümsemek oldu. Kitap okumayı çok sevdiğimi sosyal medya üzerinden öğrenenler benim için kitap kampanyası başlattılar. İçinde bana güç verecek güzel notlarla bana kitaplar gelmeye başladı. Kitaplar sürekli bana gelmeye devam edince Pınar ablam, neden bu kitaplarla kütüphane açmıyorsun dedi. Daha sonra kitap kampanyasını sosyal medya üzerinden büyüttük Türkiye’nin dört bir yanından kitaplar geldi. Ardından İlçe Milli Eğim Müdürümüz Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR’i aradım kendi okulum da kütüphane açmak gibi bir düşüncem olduğunu belirttim o da sağ olsun beni kırmadı ve kabul etti. Okul Müdürümüz Sayın Veysel BİLEN’in de katkılarıyla kütüphanemiz hayata geçti, dedi.    

Adıyaman Valisi Sayın Nurullah Naci KALKANCI yaptığı konuşmada; “ Oku diye başlayan bir dine mensubuz. Okumak insanın zihnini, dimağını, konuşmasını, kültürünü, karakterini, yaşam biçimini belirleyen, şekillendiren en önemli faktördür. Televizyon, bilgisayar, internet vb. okumaktan bizi kopardı. Bizim toplumumuzun en önemli eksikliği bu faktörlere bağlı olarak çok ciddi bir okuma kaybı, buna bağlı olarak da kültür gerilemesi, bilgi gerilemesi yaşıyoruz. Kitap hafızayı kuvvetlendirir, bilgiyi göz ve beyin marifetiyle görerek depolamayı sağlayan en önemli faktördür ayrıca konuşmaya kabiliyeti ve hitabeti de en fazla geliştiren en önemli şey okumaktır. 14 yaşında hastalıkla tanışmış küçük bir beden, hastalık nedeniyle morali bozulmuş, ancak bedeninden büyük bir yürekle ve müthiş bir azimle büyük bir kahramanlık yapmış bu hastalığı yenmiş. Kitap aşkı, öğrenme azmi ile hastalığı yenmiş, orda durmamış bu işi hayırlı bir hizmetle devam ettirmek istemiş ve kitap kampanyasıyla başlayan bir kütüphane kazandırmış, sadece kendisi değil kendinden sonraki öğrencilerimizde buradan faydalanarak bilgi sahibi olacaklar ve bu bilgiyi yeni nesillere devredecekler. Bu kütüphanenin yapılmasında emeği geçen Beyza’ye ve herkese teşekkür ederim.” dedi.