Gölbaşı ilçesinde “Sütçülükte Modernizasyon ve Nasırsız Eller Projesi” kapsamında büyükbaş hayvan yetiştiricilerine süt sağım makinesi dağıtımı yapıldı.
     Dağıtım töreninde konuşan İl Tarım Müdürü Adil Alan: “GAP Kırsal Projeleri Destekleme Programı çerçevesinde finanse edilen ve Gölbaşı Kaymakamlığı koordinatörlüğünde İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte yürütülen “Sütçülükte Modernizasyon ve Nasırsız Eller Projesi”, GAP İdaresi tarafından %70 hibe şeklinde desteklenmekte ve çiftçilerin büyükbaş hayvanlarından daha hijyenik şartlarda süt elde etmesi, bunu yaparken de zamandan ve işçilikten tasarruf etmeleri amaçlanmaktadır. Bu projeyle hayvan yetiştiriciliği için çok önemli olan meme hastalıklarının da önüne geçmiş olacağız. GAP idaresine proje destekçisi oldukları için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
     Süt sağım makinesi dağıtımı programına Adıyaman Vali Yardımcısı ve İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Adem KAYA, Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Adil Alan, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yusuf Özdemir, Belören Beldesi Belediye Başkanı Sayın Mahmut Turan, Gölbaşı Tarım ve Orman Müdürü Sayın Erdal Yılmaz, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sayın Doğan Güven ve çiftçiler katıldı.