Gölbaşı ilçemizde, GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından %50 hibeli şekilde desteklenen, Gölbaşı Kaymakamlığı ile Gölbaşı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen, "Toprağımı Güneşle Suluyorum Projesi" kapsamında, arazilerinde sulama kuyusu bulunan 11 çiftçimize, 11 adet güneş paneli ile sulama sistemi kurulmuştur.
 
GAP İdaresi kaynakları ile Gölbaşı Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından oluşturulan projede yaklaşık 1000 dekar tarım arazisi sulanacak olup projemiz bölgede diğer çiftçilerimize örnek olacaktır. Kurulan sistemler, kurulum maliyetleri dışında herhangi bir bakım ve işletim masrafları olmadan tamamen doğal ve bedava enerji sağlayacaktır. Mart-Ekim ayları arası sulamanın yoğun olduğu dönemde güneşli gün sayısı bakımından avantajlı olan ilçemizde uygulanan bu proje ile güneş panellerinden bedava elektrik üretilecek ve bu sayede sulama maliyeti düşecektir. 
 
Projeden faydalanan çiftçi Mikail KÖSELER “Şimdiye kadar jeneratörle suladığım arazimi şimdi hiç yakıt parası vermeden suluyorum, elektrik için hiçbir masraf etmiyorum artık. İlçemizde kuru tarımdan sulu tarıma geçişi özendirmek adına projeyi destekleyen Gölbaşı Kaymakamlığına’a, hibe sağlayan GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'na ve Gölbaşı İlçe Tarım Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.