Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. Yılı münasebetiyle anma töreni düzenlendi. Program, Kaymakamımız Sayın Can AKSOY, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Bekir GAZNEVİ ve Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR Atatürk büstüne çelenk koydu. Saat 09:05’de iki dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunarak çelenk koyma programı sona erdi. Program 09:30’da Gölbaşı Belediyesi Konferans Salonu'nda devam etti.
Gölbaşı İbn-i Sina Anadolu Lisesi Müdürü Sayın F. Eren KIRAÇ günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Atatürk´ün, bu günlere kavuşmamızda, ülkenin kurtarılmasında büyük önem arz ettiğini belirtti.
Kaymakamımız Sayın Can AKSOY, yaptığı konuşmada; Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hayatından kesitler aktararak, “ Gördüğünüz gibi Atatürk’ün de hayatı aynen Türkiye’miz gibidir. Küllerinden doğmuş ve zor zamanlarında kendi yolunu belirlemiş hiçbir zaman mevcut şartlardan yılmamış bir mucize yaratarak hem ülkesini hem kendisini yeniden yaratmıştır. " dedi.
Gölbaşı İbn-i Sina Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Sayın Soner ÇELİK yönetiminde hazırlanan “ Atatürk Oratoryosu”nun Gölbaşı İbn-i Sina Anadolu Lisesi okulu öğrencileri tarafından sahnelenmesinin ardından program sona erdi.