Gölbaşı Kaymakamlığı koordinesinde Zeytin Dalı Harekâtı’na destek amacıyla ilçe merkezinde yoğun bir katılımla Bayrak Yürüyüşü düzenlendi.
Kaymakamlığımız tarafından düzenlenen etkinliğe Kaymakamımız Sayın Can AKSOY, 
İlçe Garnizon Komutanı Sayın Bekir GAZNEVİ, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, Gölbaşı Başsavcımız Sayın Mustafa SARIGÜL,  şehit ailelerimiz ve gazilerimiz, tüm siyasi parti ilçe başkanları ve yönetimleri, tüm belde belediye başkanlarımız, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, esnaf zanaatkarlarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin oluşturduğu yoğun bir katılım oldu. 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR,  Türk milletinin, ülkesinin bekası tehlikeye düştüğünde bir ve beraber olmayı her zaman başardığına vurgu yaparak, Afrin’de dalgalanan şanlı bayrağın, dosta, düşmana, yedi düvele ve tüm dünyaya Türk’ün gücünü bir kez daha gösterdiğini, söyledi.   
Kaymakamımız Sayın Can AKSOY konuşmasında “Biliyorsunuz, Afrin harekatı için ilçemizden geçen tüm askeri konvoylara ilçemiz halkı gönülden destek vermişlerdir. Gölbaşılılar ilçemizden geçen konvoylara günün hangi saati olursa olsun kendi evladını, kendi kardeşini askere uğurluyor gibi moral vererek uğurlamışlardır. Gençler, anneler, babalar, herkes ellerinde bayrakları ile yol boyuna gelerek giden Kınalı Hasanlarını, tüm şer odakları ile mücadele ettiğimiz ve sonunda muzaffer olduğumuz Zeytin Dalı Operasyonuna yolcu etmişlerdir.
Şanlı Bayrağımız altında tüm vatandaşlarımızın ellerinde bayraklarıyla, dosta güven düşmana korku veren, birlik ve beraberliğimizi gönül dolusu hissedeceğimiz bir yürüyüş olmasını canı gönülden diliyorum.” dedi.
Kaymakamımızın konuşmasının ardından, Afrin harekâtına destek amacıyla yapılan sevkiyatlarda askeri araçların arızalarını hiçbir karşılık beklemeden tamir eden motor ustası Sayın Hacı TEPEDİ’ye teşekkür plaketi takdim etti. 
Okunan Kur-an’ Kerim tilaveti ve birlik beraberlik duasının ardından programa katılan vatandaşlarımız, önde mehter takımımız, ellerinde bayraklarla ilçe içerisinde belirtilen güzergah üzere yürüyüşü başladılar.
Yoğun katılım ve sorunsuz program sonrasında oluşan coşkuya ortak olan ve organizasyona katkı sunan tüm kurumlara, katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.